Černá, bílá, duhová nebo bezbarvá...vždyť je to úplně jedno

2. června 2014 v 4:08 | Bára |  Témata týdne
Jednoho časného rána se pastýř zjevil u ohrady, po boku následován dvěmi ovcemi, které se právě měly stát novými přírůstky do stáda. Všechny ostatní - sněhově bílé ovečky - se seběhly, aby si prohlédli zjev, která ani jedna z nich ještě nespatřila. Dvě ovce docela černé stály ve slunečním třpitu, které právě vycházelo. Pastýř se jen usmál, pochválil si nové úlovky a odešel sháňet další, které by mu přinášely užitek.

Po odmítnutí stádem, obě se stáhly do sebe. Poněvadž ovce neví, že jsou černé (protože nemají zrcadlo, že...a i kdyby ho měli, tak uvidí to, co vidět chtějí, i kdyby v tom neměla být kapka reality) , obě dvě se samy sobě vyhýbaly. Ta druhá v jejich očích vypadala moc černě v tom stádu plném bílých ovcí.

Ale proč tolik odsudků kvůli odlišnosti? Vevnitř byly stejné, všechny měly dvě plíce, srdce, mozek... Agendu měla každá ovce společnou. Možná od sebe nebyly ani tak odlišné. Pouze na povrchu se genetika projevila jinak. Jedno je však jisté - dokud nad nimi pastýř měl plnou moc, dokud z nich měl užitek, profit, dokud mohl rozhodovat o jejich životě a smrti, bylo úplně jedno, jak která ovce vypadá...

Nebuďte součástí stáda.
 


Anketa

Jak ses včera měl/a Ty?

Šlo to 31.3% (88)
Hrozně 18.5% (52)
Měla jsem se úplně super 22.1% (62)
Tak normálně 28.1% (79)

Komentáře

1 deny-paradise deny-paradise | Web | 4. června 2014 v 19:57 | Reagovat

Pravda :) Máš pravdu :) Někdy se lidé odlišují a jsou hned t špatní a většinou je má málo lidí rádo. Ale přitom všichni řikají jak chtějí být jiný, a když pak někdo je tak ho stejně mezi sebe nepřijmou. Je to smutné no. Ale co už...S tím už asi nikdo nic neudělá :) Jinak pěkně si to napsala :)

2 Té | 8. června 2014 v 9:28 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi zpět. :)
Doufám, že se ti dobře daří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.