Prosinec 2013

Milá Báro...

29. prosince 2013 v 22:29 | Bára |  Témata týdne

Rok 2013 se nenávratně blíží ke konci, a tak dřív než začnu s tím co mám na srdci, chtěla bych všem popřát krásný Nový rok. Pro možná konec něčeho krásného, pro některé nová naděje. Ale když už byly ty svátky - čas nostalgie, ráda bych sama sobě a zároveň i Vám napsala dopis, který mi pomůže vzpomenout si, co mě to ten rok 2013 naučil.


Milá Báro,

První ze všeho, když se rozhoduješ, buď si jistá, že výsledek udělá šťastnou Tebe. Nesnaž se uspokojit svým rozhodnutím všechny kolem. Neboj se být sobecká. Dřív než se však rozhodneš, na chvíli se zastav a zeptej se sama sebe co vlastně chceš. Jaký máš z toho pocit? Co uděláš? Budeš to ignorovat, utečeš anebo to změníš? Mysli na to jaké následky to může mít za rok, za dva. Budeš schopna s tím žít? Buď za svá rozhodnutí zodpovědná, výmluvy jsou pro sračky. Smiř se s tím.
I když si myslíš, že je pozdě, naděje umírá poslední. Nebudeš litovat toho, když víš, že jsi udělala všechno, VŠECHNO, cos mohla. Po tom co chceš si jdi tvrdě. Neboj se najít svůj hlas a neboj se vyjádřit své pocity. Neznamená to, že jsi slabá. Jsi člověk.
Není nic definitivnějšího, než smrt a nebezpečí je všude. Buď sebejistá, ale opatrná.
Pozitivní energie je vším. Mít pozitivní energii, otevřenou mysl a zdravý rozum je výhra. Protože všechno je tak těžké, jak sama sobě dovolíš. Neboj se příjmout výzvy a zkusit nové věci. Stereotypem nic nezískáš. Nebraň cestu příležitostem, protože jak jednou příjdou, nečekají na Tebe dlouho. Nemá cenu nic odkládat. Slibem nezarmoutíš, nezapomeň konat. Svým dlouhodobým cílům se přibližuj pomocí plánu. Není to o náhodných rozhodnutích, ale o oddanosti a sebemotivaci.
Teď když tohle všechno víš, pojďmě společně se zdviženou hlavou a úsměvem vkročit do Nového roku.

S láskou,

Bára