Never give up - unless things get hard

30. září 2012 v 18:17 | B. |  Rady, názory a výlevy srdcí

Pamatujete si na Téma Týdne "Cesta za lepším životem"? Vrátila jsem se a trochu se nad tím zamyslela...
Každý má určitě svého idola. Chce vypadat, vařit, zpívat nebo třeba hrát jako on. Jenže, ať se snaží, jak se snaží, tak se mu to nedaří.
Ale dovolte mi něco říct. Každý jsme na světě z nějakého důvodu a měli bychom si najít cestu, jak naším krátkým pobytem můžeme zemi zlepšit. Pokud by se každý rozhodnul někoho celý život jen kopírovat a nebýt něčím užitečným, celé by to tu šlo do kytek. Určitě by jste nechtěli, aby vás operoval IT konzultant nebo stříhal dirigent.

Ve škole nám stále opakují "Be the best you can be", "Set goals" a "The choice is yours".

Mají pravdu, i když někteří neuvážení a nezodpovědní studenti si to neumí uvědomit a pořád si z toho dělají prdel.
Vzala bych to postupně.

The choice is yours (Rozhodnutí je jen na Tobě): NIKDY se nenechte ovlivnit někým jiným. Zvlášť, když děláte rozhodnutí. Je to jen na Vás, co Vás zajímá, co Vás baví, co Vy chcete dělat, a čím Vy chcete trávit čas, aniž by jste ho promrhali.
Většinou se tohle děje ze strany "kamarádů". Přesto, že Vám řeknou "Je to na Tobě." jsou si někdy jistí, že uděláte, co chtějí Oni. Věřte mi, zrovna tahle technika "Je to na Tobě, hlavně ať se Ty citíš v pohodě a dobře" je manipulační, znásobí se tak, když vám to někdo řekne do očí s úsměvem.

Proto se nenechte zmanipulovat, tito kamarádi vám za to nestojí, a pokud máte nějakou příležitost, tak jí chytněte za pačesy a nenechte jí uplavat.

Set goals (Dát, nastavit si cíle): Cíl je velmi důležitá věc. Pokud nevíte, proč a pro co tu věc právě děláte, je to mnohdy zbytečné.

Třeba právě při psaní tohohle článku pochoduju, abych si zvykla na zátěž. Před rokem jsem byla na operaci a od té doby ještě nedohnala svaly, proto nemohu odpochovat jednu jedinnou písničku,aniž by mě braly nohy.Musím si "vytvořit" svaly, protože jinak za dvanáct dnů nemám šanci odehrát a pochodovat celý footballový zápas.

Be the best you can be (Buď tím nejlepším člověkem, jakým jen můžeš): Když už máš cíle, nenechal ses zmanipulovat, tak Ti zbývá jen jedna věc. Mít pevnou vůli a být na sebe tvrdý.

Pokud na sebe tvrdý nejsi a všechno odkládáš na poslední chvíli a nic se ti nikdy nechce, ničeho nedosáhneš. Musíš tvrdě makat. Pokud chceš samozřejmně. Šance na Tebe ale čekat nebude do nekonečna.

Nedávno jsme dostali přednášku od Seniora naší High School, který učiteli posloužil jako dobrý supl.
"Hudba je jako život. Nemůžeš nad tím přemýšlet teď, v TENHLE moment, protože všechno, co jsem právě řekl, už je teď minulost." A když nad tím budete přemýšlet dozadu, můžete si buď nadávat nebo říct si "Jsem na sebe pyšný/á! Jsem pyšný na to, co jsem dnes udělal, jsem pyšný na to, že jsem se konečně zvedl a šel něco dělat."

Víte....
ono nic nepříjde samo od sebe.

Je však důležité vědět, co jsou priority. Nemůžete dělat milionšest věcí najednou. Buď hrajete Cube Crash na Facebooku nebo se učíte. Když už si teda nastavíte několik cílů najednou jako já.. ujistěte se, že jste schopni jich dosáhnout, a že váš rozhvrh obsahuje stejné množství věcí, které Vás těší a uklidňují. Jinak by jste to nemuseli zvládnout jak psychicky, tak fyzicky.

Můžu být ve stresu, vyklepaná a nestíhat nic, nebo dělat všechno co musím na čas, a ráno, když vstanu, usmívat se a zpívat si ve sprše.

A přesně tak, jak žijete, si Vás lidé budou pamatovat, až umřete. To je další kapitola....

Chci říct, NIKDY neber lidi, na kterých Ti záleží jako samozřejmost. Nevíš, kdy je ztratíš. Řekni jim, že je máš rád, že si jich vážíš....

Věci, které chceš udělat, udělěj HNED! Neříkej si, že si ty slovíčka napíšeš potom, nebo že si vysaješ až potom. Protože věř mi, neuděláš to, protože se ti nebude chtít. A kdo ví, třeba už k tomu ani nebude příležitost.

Byla jsem taky taková, věci nechávala na poslední chvíli, nevážila si zdraví a nebyla vděčná za jednoduché věci jako třeba čistou pitnou vodu a dokonce i ta, co vám teče ve sprše je čistá. Někteří se musí jít koupat do zakalených, zabahněných řek.
Nevěřila jsem v budoucnost a byla naivní a hloupá.

Kolikrát jsem si před pár lety řekla "Změním se."
Vážně to nejde jen tak. Pokud máte někoho, kdo do Vás bude hučet a buzerovat a hnát Vás dopředu, poděkujte mu, myslí to s Vámi dobře.

Nakonec, žijeme len raz, práve tu a práve teraz!
Někdy by jste nevěřili, jak Vás ta správna hudba dokáže nakopnout.

Tak se neškleb, jak čočkové hovno, Usměj se a běž udělat něco, co chceš udělat už hrozně dlouho. Uvidíš, jak se Ti uleví a až budeš usínat, budeš se sebou spokojen.
 


Anketa

Jak ses včera měl/a Ty?

Šlo to 29.8% (88)
Hrozně 17.6% (52)
Měla jsem se úplně super 25.8% (76)
Tak normálně 26.8% (79)

Komentáře

1 Dacre Dacre | Web | 30. září 2012 v 18:30 | Reagovat

Veľakrát som spravila chybu, že som nebrala ohľad na SEBA a bola som celkom manipulovateľná. Neskôr som pochopila, e je to MÔJ život, MOJE rozhodnutia, MOJE pády a MOJE vzostupy. Stálo ma to veľa úsilia, straty priateľov a dobrých ľudí...no zároveň mi to ukázalo mnoho dobrých vecí, zistila som kto ma má naozaj rád a komu na mne ozaj záleží. A preto:Nezostáva mi nič iné ako s tebou súhlasiť, vystihla si to skvele! :)

2 Té | Web | 30. září 2012 v 21:33 | Reagovat

Strašně moc hezký článek. Svatá to pravda co tu píšeš a jak hezky jsi to zhrnula.Změnit se je těžká věc. Také jsem to zkoušela, celkem jsem se držela, ale pokaždé přišel den kdy se to zlomilo a já opět na všechno kašlala.Nejhorší je, že tohle všechno lidé vědí, ale i přesto to neudělají, neřeknou si věci upřímně do očí, nejdou a nedodělají věci, které začali.Žijeme ve zvláštním zacedulkovaném světě,kde je na každého vyvíjen tlak.Je to těžké velmi těžké a jak už jsem řekla já selhala už tolikrát,ale nejdůležitější ze všeho je vzdát se.Pokud člověk věří a nevzdá se jednoho dne to na něj čeká:).

3 Té | Web | 30. září 2012 v 21:34 | Reagovat

*nevzdát se:D

4 Nameya Nameya | Web | 15. listopadu 2012 v 9:03 | Reagovat

oooooooooo :O oh man...oh my gash....holly shit :O

tak tohle je článek!! :O
abych se přiznalůa, poslední dobou na blogu nejsou vůbec kvalitní blogeři/ky..prostě blog navšivuje mladá generace, která má žůžový mozek plný bárbín atd :D ale tehle článek ...já se vznáším jako andílek a dolní čelist je až provrtaná v číně :) divim se, že máš takovou návštěvnost, blog je úplně skvělej! s tím něco uděláme (udělám :DD) a co ten jimai? :P

5 Nameya Nameya | Web | 15. listopadu 2012 v 18:33 | Reagovat

! Ano pane, hned teď jdu dělat náramky! Potom hned skočim na dopsání povídky. Hned potom budu kreslit :d začnu pořádně cvičit :D joooo .d pujde tooo :D

6 J* J* | 30. června 2013 v 20:25 | Reagovat

Víš co jsi mi připoměla? To jak na mě Jana talčila o přímackách. Jak mě tím že je to an Mě tlačila na medlák až jsem se z toho deptala a měla deprese snad celý měsíc. Nyní je mi to líto, je mi líto těch večerů, které jsem probrečella, jak jsem LITOVALA!!!! (Blbost) že jsem se dostala na dva gymply....jak jsem si přála odletět pryč abych si nemusela vybírat mezi tím co chci a mezi kámoškou.
Nakonec mi kamarád otevřel oči, že jsem si uvědomila, že kámoška není kámoškou pro jakou by bylo fér se vzdát něčeho tak velkého.
Takže proto jsem nakonec tam kde jsem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.