Březen 2012

Pokud to neděláš srdcem, děláš to zbytečně

24. března 2012 v 16:13 | Ba* |  Témata týdne

Hudba jsou vaše zkušenosti, vaše myšlenky, vaše moudrost. Pokud ji neprožíváte, nikdy z vás žádná nevyjde.
Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.
Nečekaný pocit zvuku, jeho náhlé zmizení, pak jeho návrat a půvab skladby poskytují duši největší a nejsladší rozkoš.
Proto také utříděnost kombinace zvuků, jejich skladba, jakož i utříděné a pravidelné kombinace rytmických úderů, které navozují představy zvuků a které se jim blíží podle své povahy, nás hluboce přitahují.
Parker, Beethoven, Avicenna, Einsterin - výroky těchto lidí, jsou pravdivé. A to do slova!
http://www.youtube.com/watch?v=-eYhJs_w6qc (→ pokud to chceš pochopit)

Je fajn, sedět tam a dívat se na to a poslouchat, přemýšlet...
ale ten nejkrásnější pocit přichází, když si sedneš doprostřed orchestru a tvoříš hudbu. Dělá Ti radost, že můžeš ostatním dělat radost, tím, že budeš dělat, co umíš. Dělá ti radost, když celý orchestr slyšíš za tebou a někdy dokonce cítíš, jako kdyby na tebe ta nádherná hudba padala.

V Česku jsem taky chodila do "kapely", bylo nás tam asi 7 - klavír, dva klarinety, dvě trubky, pozoun a bicí. Absolutně se to nedá srovnávat s Amerikou, kde je nás asi 50, sama to nemůžu spočítat.

Tohle je moje země. Tohle je Amerika. Nádherná hudba, vařící kanály, které vám v TV běží od rána do pozdní noci, všude je hodně místa. Lidi, které potkáš na ulici se na tebe smějí (všimněte si - na tebe, ne tobě), zdraví tě, v obchodu se tě ptají jak se máš a ne jak lidi v Česku, závidí si, jsou většinou zašklebení jak čočkové..., které si obvykle můžete prohlédnou někdy 1. - 2. ledna v záchodě, pokud jíte na Nový rok čočku.

Jak vytvořit dojem, že je tvůj pokoj čistý

17. března 2012 v 17:08 | Ba* |  Rady, názory a výlevy srdcí
Příjdeš ze školy a nechce se ti uklízet. V pokoji se ti hromadí kupy sobotních a nedělních zbytků oběda, prostě bordel jak v tanku. Mám pro Tebe pár rad, které by ti mohli pomoct.

Na začátek potřebuješ zjistit, který typ jsi.
Otázka: Když uvidíš bordel ve svém pokoji, co uděláš?
a) Snažím se to uklidit.
b) Nejsem líná/líný a bordel překročím.

Typ a): Ty poradit nepotřebuješ.

Typ b): Jsi případ jako já, chceš poradit od někoho, kdo má zkušenost sesyndromem lenosti? Čti dál.
  • Krok první: vytvoř si nějaký dost husťácký playlist, písničky Ti pomůžou. Můžeš si při uklízení zpívat a tančit. Vytvoří tu správnou atmošku.
  • Krok druhý: odhrň si závěsy nebo žaluzie, budeš se divit, co všechno jde z tvého okna vidět a co denní světlo udělá s tím tvým "bunkrem". Potom otevři okno (pokud se k němu přes ten bordel prohrabeš)
  • Krok třetí: jestli už máš otevřené okno, tak by ti měl jít do pokoje (v rámci možností) vzduch, což je super, aspoň tam nebude takový smrad. Ale nepočítej, že se ty výpary vyvětrají během dvou hodin. Musíš luftovat průběžně minimálně den.
  • Krok čtvrtý: ,že bych byla až zas takové hovádko, ale občas u mojí kamarádky Lucky objevím zbytky svačin a obědů. Proto vytáhni zbytky kuřete přirostlé k talíři a modli se, aby to šlo seškrábnout. Poté vem talíř a dej ho do myčky, jestli myčku nemáte jednoduše ho šupni do dřezu.
  • Pokud po těch pár letech stále ještě nevíš, kde kuchyň máte, špinavé nádobí vzdal co nejdál od tvého pokoje, někdo si ho všimne a třeba ho i uklidí
  • Krok pátý: určitě se ti po zemi, na židli a všude jinde v pokoji povalují geologické vrstvy oblečení. Zkus ho tedy nahromadit na jednu kupku, a pak postupně po náručích odnést do koše na špinavé prádlo. Je to ten nejlepší způsob, jak se zbavit zbytečného oblečení.
  • Krok šestý: pokud se ti nějakým záhadným způsobem nepořádek rozmnožil i na stůl, zkopírujeme předešlý krok. Všechno to vem a doslova narvi do nějaké skříňky a šuplíků, případně se vymluv, že sis koš zaměnil s oknem.

· Gratuluji. Máš hotovo.
Tvůj pokoj by měl být na první pohled čistší, než obvykle. (ale vážně jen na ten první ;)