Leden 2012

Bílá a Černá

5. ledna 2012 v 16:44 | Ba* |  Témata týdne
Jen si tak sedím v tělocvičně, koukám na volejbalový zápas a he.. Najednou něco letí kolem mě. Je to snad inspirace? Nápad? Jistě, že je! Když jsem si v pondělí ráno přečetla nové téma týdne, byla jsem docela zklamaná. Ale teď, když mám tolik nápadů, tolik myšlenek... musím se o ně s vámi podělit.


Dívám se okolo sebe.. Co vídím?
Vidím zmatenou holku, co je zavřená v jiné dymenzi. Uzavřená hluboko do sebe. Snad kvůli smrti její sestry? Je už to dávno, ale tolik emocí ji stejně musí dostávat.
Podívám se na druhou stranu. Co vidím teď? Vidím rozežranou holku připomínajicí osmileté dítě, tančící si Hula - Hula a k tomu si zpívájící LaLaLaLa ŮŮŮŮŮ LaLaLaLa uprostřed rozehraného zápasu.
Taky vidím atraktivní, extravagantní, sebejistou, rozenou argentinku, vyspělejší, než většina v jejím věku, která je sice hezká, ale není z nejchytřejších.
Kdybych chtěla, mohla bych se dívat do nekonečna, a po každé, když se podívám na jiného člověka, vidím jinou osobnost, jiný vzhled, jiné vlastnosti, jiné dovednosti. Proč? Protože každý jsme nějaký. Každý máme jiné přednosti, předsudky. Každý máme jinou výchovu. Každý máme jiné návyky, jiný (nejen) životní styl. Jasně. Ví to každé dítě ;)
Cestu za lepším životem máme taky každý jinou. Je na nás, jestli si ji vyberem nebo ne. Je na nás hlavně JAKOU si vyberem. To už je na jedincích. Vždyť je jich tu od 31.října přes sedm miliard. ;))